Конференція Сторін CETS 198 обмежила у правах РФ

16 січня п.р. на офіційному вебсайті Конференції Сторін Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму (Варшавська Конвенція) оприлюднено рішення за наслідками Пленарного засідання (15-17.11.2022), у якому взяв онлайн участь представник Держфінмоніторингу.

  • - виконання країнами-учасницями положень Варшавської Конвенції;
  • - проектів змін до Рекомендацій 4 та 38 FATF;
  • - прикладів практичного застосування країнами статті 10 Конвенції та ін.

Однак, найбільш важливим для України був розгляд питання застосування санкцій до Російської Федерації (РФ) учасниками Конференції Сторін Конвенції.

Як наслідок, відповідно до оприлюдненого рішення до РФ було застосовано наступні обмеження:

  • - позбавлення права голосу з будь-яких питань, які не стосуються статутних функцій Конференції;
  • - участь РФ у засіданнях Конференції лише в онлайн форматі;
  • - уповноважений представник РФ не матиме права виконувати будь-які функції доповідача, координатора, глави делегації, представляючи Конференцію, а також голосувати на виборах на Керівні посади Конференції.

Крім того, учасниками засідання були прийняті зміни в контексті надання права Президенту Конференції врегулювання поведінки учасників засідання, якщо ті відходять від теми обговорення, або відповідних процедурних обмежень.

Держфінмоніторинг, в межах своїх повноважень, продовжуватиме вживати подальших заходів в контексті накладення на РФ санкцій за її повномасштабну, неспровоковану збройну агресію (кровопролитну війну) проти мирної України.

Довідково: Конференція Сторін CETS 198 – це моніторинговий механізм перевірки стану імплементації країнами-учасницями положень Варшавської Конвенції.