Відбулось дванадцяте засідання Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення

30 листопада 2021 року у Державній службі фінансового моніторингу України відбулось дванадцяте засідання Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі – Рада).

Участь у засіданні взяли представники основних профільних державних, правоохоронних та судових органів, задіяних в системі боротьби з відмиванням злочинних доходів, а також народний депутат України – Голова підкомітету з питань функціонування платіжних систем та запобігання легалізації (відмиванню) доходів одержаних злочинним шляхом Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк.

На засіданні було обговорено інформацію щодо затвердження 3-го Звіту про прогрес України Комітетом MONEYVAL та інформацію про стан виконання зацікавленими органами Плану дій з удосконалення національної системи фінансового моніторингу.

Водночас, правоохоронними та судовим органами поінформовано присутніх про результати проведеної роботи щодо усунення недоліків, які були виявлені міжнародними експертами під час проведення 5-го раунду оцінки України, зокрема:

? проведення огляду практики застосування положень законодавства про спеціальну конфіскацію як вид заходу кримінально-правового характеру за результатами розгляду відповідних кримінальних проваджень у касаційному порядку;

? ратифікації Додаткового протоколу до Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму (щодо іноземних терористичних бойовиків);

? удосконалення практики застосування заходів забезпечення кримінального провадження (зокрема арешту майна) на ранніх стадіях досудового розслідування та щодо доцільності внесення змін до статей 69 і 75 КК в частині обмеження права призначення більш м’якого покарання ніж передбачено законом та прийняття рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням у разі засудження за злочин ВК.

Крім того, члени Ради (представники суб’єктів державного фінансового моніторингу) поінформували присутніх про результати здійснення нагляду за суб’єктами первинного фінансового моніторингу у сфері ПВК/ФТ з урахуванням ризик-орієнтованого підходу (РОП).

Також на засіданні було презентовано та схвалено оновлену Методику національної оцінки ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму в Україні, створено Робочу групу з питань проведення Національної оцінки ризиків, і схвалено її Положення.

За результатами засідання складено протокол, який буде доведено для врахування в роботі усім членам Ради, а також розміщено на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу у розділі «Координація» / «Рада» / «Матеріали засідань».

________________________________________________