Щодо публічного звіту Голови Держфінмоніторингу за 2023 рік
Відповідно до статті 45 Закону України «Про державну службу» та Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади, затвердженого наказом Національного агентства з питань державної служби 20.12.2016 № 277 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 11.01.2017 за № 28/29896, із врахуванням запровадження воєнного стану в Україні та наслідків його введення, представляються матеріали публічного звіту Голови Державної служби фінансового моніторингу України Ігоря Черкаського за 2023 рік.
У цих матеріалах висвітлено діяльність Держфінмоніторингу у реалізації в 2023 р. державної політики у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (ПВК/ФТ/ФРЗМЗ), яка здійснюється в умовах повномасштабної збройної агресії (кровопролитної війни) росії проти України.
Держфінмоніторинг разом з державними інституціями, суб’єктами фінансового моніторингу та громадянським суспільством надалі продовжував вживати заходи на міжнародному та вітчизняному рівнях, щоб росія, як спонсор тероризму, була санкціонована.
На щоденній основі реалізовано комплекс практичних заходів щодо виявлення та блокування колаборантів, зрадників і тих, хто сприяє фінансуванню російської агресії. Активізовано міжнародну співпрацю і ця робота дала результати.
Членство росії у FATF та Егмонтській групі підрозділів фінансових розвідок було зупинено. Дії росії визнані такими, що суперечать принципам FATF та є грубим порушенням Стандартів FATF. Ми надалі продовжуємо реалізовувати заходи щодо ізоляції країни-терориста на міжнародній арені.
Також, поглиблено співпрацю з іноземними регуляторами для превентивних заходів щодо російського бізнесу, забезпечено безперебійний збір, обробку та аналіз підозрілих фінансових операцій та супровід правових кроків на шляху для вступу України в ЄС у сфері боротьби з відмиванням коштів.
У рамках національних міжвідомчих активностей, Держфінмоніторингом у минулому році підготовлено та передано до правоохоронних органів більше 1100 матеріалів на понад 100 млрд гривень підозрілих операцій. Заблоковано фінансових операцій на суму понад 4 млрд гривень на понад 800 рахунках колаборантів та інших осіб, здійснені розслідування понад 50 кейсів щодо підозр у державній зраді.
Крім того, наприкінці 2023 р. Уряд затвердив розроблений Держфінмоніторингом та підтриманий Міністерством фінансів план заходів щодо зменшення негативного впливу ризиків, які були виявленні внаслідок проведення третьої Національної оцінки ризиків. У поточному та наступних роках будемо здійснювати координаційну роботу щодо виконання цього плану.
Також, Держфінмоніторингом у 2023 р. здійснено узагальнення адміністративної звітності сфери запобігання та протидії, проведено чергове типологічне дослідження та забезпечено подальше навчання спеціалістів з питань ПФК/ФТ/ФРЗМЗ на базі ДЗПО «Академія фінансового моніторингу».
В рамках взаємодій з громадськістю, на офіційному вебсайті Служби та сторінках Служби у соціальних мережах відбувалось оперативне щотижневе інформування громадянського суспільства про результати діяльності Держфінмоніторингу під час воєнного стану, а також щоквартальне звітування про підсумки роботи.
Окремо, на засіданні Громадської ради при Держфінмоніторингу (23 лютого 2024 р.), детально поінформовано членів громадянського суспільства про реалізацію Службою у 2023 р. державної політики у сфері ПФК/ФТ/ФРЗМЗ в умовах воєнного стану.
Держфінмоніторингом спільно з національними та міжнародними партнерами, за підтримки приватного сектору, продовжуються вживатися комплексні заходи з метою подальшого санкціонування росії на міжнародній арені та здійснюватися проактивні кроки до повної Перемоги України над агресором.
З матеріалами публічного звіту можна ознайомитись на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу у розділі Діяльність / Звіти про діяльність / 2023 рік.
Слава Україні!
Слава Збройним Силам України!
_________________________________________