Оприлюднено Термінологічний словник з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму, фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та корупції

Державною службою фінансового моніторингу України з метою вдосконалення діяльності у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму, фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та корупції підготовлено Термінологічний словник.
Термінологічний словник є першим, за часів незалежності України, систематизованим виданням, що об’єднує терміни та поняття у антилегалізаційній та антикорупційній сферах. Це, зокрема, близько 3000 термінів, які містяться у міжнародних документах, кодексах та законах України, підзаконних нормативно-правових актах України, науковій та інформаційній літературі.
Видання розраховане на якнайширше коло фахівців, але насамперед на тих, хто має справу з питаннями фінансового моніторингу та боротьби з корупцією у своїй професійній діяльності, – працівників суб’єктів фінансового моніторингу і антикорупційної сфери, правоохоронних органів, суддів, громадських об’єднань, науковців та студентів, які вивчають фінансові дисципліни, а також практикуючих юристів.
До підготовки словника були долучені авторитетні наукові співробітники, які спеціалізуються у різних галузях права, а також фахівці Державної служби фінансового моніторингу України.
Окремо відзначимо, що Термінологічний словник був підготовлений за сприяння Координатора проектів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні, який надає технічну підтримку та приймає активну участь в розбудові системи протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Багаторічний досвід співробітництва Координатора проектів ОБСЄ та Держфінмоніторингу, свідчить про високий рівень відносин та ефективність партнерства.
Коментуючи оприлюднене видання, Голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Борисович Черкаський відзначив, що координаційна та роз’яснювальна робота, яка забезпечується Держфінмоніторингом, в тому числі за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, є компонентом мінімізації національних ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму.
 
Прес-служба
Держфінмоніторингу
presa@fiu.gov.ua
www.fiu.gov.ua