Інформування Держфінмоніторингу України про результати роботи за період березень-вересень п.р.

Державною службою фінансового моніторингу України відповідно до покладених на неї завдань щодо збирання, оброблення та аналізу інформації про фінансові операції, що може бути пов’язана з підозрою у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванні тероризму з метою подальшого передання такої інформації до правоохоронних та розвідувальних органів протягом періоду з 01.03.2014 по 18.09.2014 підготовлено 461 узагальнений та додатковий узагальнений матеріал (з них 260 узагальнених та 201 додатковий узагальнений матеріал), які направлено до:
Генеральної прокуратури України – 68 узагальнених матеріалів та 142 додаткові узагальнені матеріали;
Міністерства внутрішніх справ України – 78 узагальнених матеріалів та 26 додаткових узагальнених матеріалів;
Державної фіскальної служби України – 42 узагальнені матеріали та 20 додаткових узагальнених матеріалів;
Служби безпеки України – 72 узагальнені матеріали та 13 додаткових узагальнених матеріалів.
У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані:
- з легалізацією коштів, становить 192,1 млрд. грн.
- з вчиненням іншого злочину, визначеного КК України, становить
12,7 млрд. грн.
Держфінмоніторингом України продовжується активна робота стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна колишнім Президентом України Януковичем В.Ф., його близькими, посадовцями колишнього Уряду країни та пов’язаними з ними особами, а також щодо осіб, причетних до організації умисного масового вбивства людей та сепаратистської діяльності на території України.
За результатами вжитих заходів Держфінмоніторингом України на території України виявлено 515 рахунків 92 фізичних та 79 рахунків 31 юридичних осіб, причетних до корупційних діянь, та заблоковано кошти на загальну суму 20,6 млрд. грн. (еквівалент 1,55 млрд. дол. США).
Фінансовою розвідкою України підготовлено та направленодо правоохоронних органів 209 матеріалів (62 узагальнених та 147 додаткових узагальнених матеріали) стосовно фінансових операцій, проведених за участю колишнього Президента України Януковича В.Ф., його близькими та посадовцями колишнього Уряду, органів влади, місцевого самоврядування.
Загальна сума фінансових операцій, яка підозрюється в легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, за цими матеріалами становить 139,3 млрд. грн. (еквівалент 10,65 млрд. дол. США), а сума фінансових операцій, яка може бути пов’язана з вчиненням інших злочинів, становить 8,1 млрд. гривень (еквівалент 619,27 млн. дол. США).
Окрема увага приділяється пошуку вищезазначених активів за кордоном. Так, Держфінмоніторингом України направлено запити до підрозділів фінансових розвідок 135 країн світуз метою встановлення та подальшого блокування банківських рахунків, корпоративних прав, цінних паперів та інших прав вимог, рухомого, нерухомого майна та інших активів за кордоном.
Особливо активна співпраця здійснюється з представниками підрозділу фінансової розвідки та державними органами США. Так, починаючи з березня п.р. відбулись зустрічі із представниками Посольства США в Україні, Департаменту юстиції США, Державного казначейства США та Федерального бюро розслідувань США.
В рамках фінансових розслідувань виявлено фінансові операції 42 компаній-нерезидентів, зареєстрованих на Кіпрі, Панамі, Великобританії, Белізі, Сейшелах, пов’язані з В. Януковичем та його найближчим оточенням.
Вказаними компаніями-нерезидентами протягом 2010-2013 років, через рахунки відкриті у банках Латвії, здійснено переказ коштів на рахунки, відкриті в українських банках, у розмірі 1,37 млрд. дол. США, значну частину з яких було використано для придбання державних облігацій (ОВДП).
Держфінмоніторингом України заблоковано кошти по рахунках вищезазначених компаній-нерезидентів на території України у сумі 1,37 млрд. дол. США, на які ухвалами Печерського районного суду м. Києва накладено арешт.
Крім того, в результаті тісної співпраці Держфінмоніторингу України з Підрозділом фінансової розвідки Латвії, на рахунках 23 компаній-нерезидентів було заблоковано 49,51 млн. дол. США.
Таким чином, загальна сума заблокованих коштів на рахунках 42 компаній нерезидентів, підконтрольних «сім’ї Януковича», склала – 1,42 млрд. дол. США, у тому числі на території України 1,37 млрд. дол. США, за кордоном – 49,51 млн. дол. США.
Одним із напрямків, на яких акцентує свою діяльність Державна служба фінансового моніторингу України є визначення і блокування доходів стосовно діяльності осіб, які фінансують тероризм та осіб, які публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону України.
Держфінмоніторингом України підготовлено та направлено до правоохоронних органів 55 матеріалів (з них 40 узагальнених та 15 додаткових узагальнених матеріалів), у яких:
-   сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, становить 9,69 млн. грн.;
-   сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, становить 1,8 млрд. грн.;
-   сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з вчиненням іншого злочину, визначеного КК України, становить 2,9 млрд. грн.
Зупинено фінансові операції у 24 узагальнених матеріалах та 11 додаткових узагальнених матеріалах, залишок коштів становить понад 80,9 млн.грн.
Разом з тим, особливу увагу Держфінмоніторингу України зосереджено на боротьбу з так званими «конвертаційними центрами».
Фінансовою розвідкою України підготовлено та передано до правоохоронних органів України 78 матеріалів, в тому числі 65 узагальнених та 13 додаткових узагальнених матеріалів, пов’язаних із зняттям готівкових коштів.
Загальних обсяг проведених фінансових операцій із зняття готівкових коштів, пов’язаних із легалізацією злочинних доходів у зазначених узагальнених матеріалах склав 82,7 млрд.грн.

 
 
                                                
Прес служба
Держфінмоніторингу України