Відбувся національний Форум «Фінансовий моніторинг в Україні: виклики та перспективи»

17 жовтня 2024 р. у м. Київ під егідою Держфінмоніторингу та Академії фінансового моніторингу проведено Національний Форум «Фінансовий моніторинг в Україні: виклики та перспективи».

Форум відбувся за активної організації та завдяки впровадженню проєкту «Сприяння доброчесності в діяльності державного сектору (Pro-Integrity)» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Агентства Великої Британії з міжнародного розвитку (FCDO).

Цей міжвідомчий захід у сфері запобігання та протидії об’єднав представників правоохоронного напряму, державного і первинного фінансового моніторингу, а також громадського сектору, в тому числі представників міжнародних інституцій, що сприяють розвитку системи.

Для досягнення основної мети форуму визначено та обговорено актуальні проблеми та виклики національної системи фінансового моніторингу та шляхи їх вирішення і пошуку напрямів удосконалення системи.

З вступними словами на Форумі виступили заступниця Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, перший заступник Міністра фінансів України, директор Національного антикорупційного бюро України, в.о. керівника Бюро економічної безпеки України, заступник Голови Національного банку України та перший заступник Голови Державної служби фінансового моніторингу України.

У панельних дискусіях Форуму взяли участь представники Міністерства фінансів, Офісу Генерального прокурора, Мін’юсту, Держфінмоніторингу, Служби безпеки України, Верховного суду України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного банку України, Державного бюро розслідувань, Національної поліції, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національного антикорупційного бюро України, представники судової гілки влади та приватного сектору.

Експерти розглянули широке коло актуальних питань фінансового моніторингу в Україні, зокрема:

актуальність проблеми запобігання та протидії відмиванню коштів у сьогоденній Україні;

виклики у регулюванні та нагляді у сфері фінансового моніторингу;

особливості боротьби з легалізацією (відмиванням) майна, одержаного злочинним шляхом;

аспекти судового розгляду справ про легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом;

виклики у проведенні первинного фінансового моніторингу.

В умовах воєнного стану система фінансового моніторингу продовжує виконання завдань, визначених Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», в тому числі у контексті протидії країні-агресору та забезпечення її санкціонування.

 

____________________________