Заява FATF 25 лютого 2009 року

ІРАН

FATF вітає перші зобов’язання Ірану перед світовою спільнотою щодо боротьби з відмиванням коштів. Однак, FATF все ще занепокоєна неспроможністю Ірану усунути постійні та суттєві недоліки у своєму режимі боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. FATF також висловлює занепокоєння щодо нездатності Ірану управляти ризиками, пов’язаними з фінансуванням тероризму, та серйозними загрозами, які фінансування тероризму спричиняє цілісності міжнародної фінансової системи.  FATF закликає Іран негайно усунути недоліки в режимі протидії ВК та ФТ шляхом криміналізації фінансування тероризму та ефективного встановлення вимог щодо звітування про підозрілі операції.

FATF підтверджує своє звернення до членів та наполягає на тому, щоб всі юрисдикції рекомендували своїм фінансовим установам звертати особливу увагу на ділові відносини та фінансові операції з Іраном, включаючи іранські компанії та фінансові установи. На додаток до посиленої перевірки, FATF закликає своїх членів та усі юрисдикції застосовувати ефективні контр-заходи для захисту своїх фінансових секторів від ризиків, пов’язаних з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, що надходять з Ірану. Юрисдикції також повинні захищати свої кореспондентські відносини, що використовуються для уникнення контр-заходів та заходів, спрямованих на усунення ризиків, а також враховувати різні ризики та загрози при розгляді запитів від іранських фінансових установ щодо відкриття філій та представницьких відділень в їх юрисдикції.

FATF висловлює свою готовність взяти безпосередню участь у наданні допомоги Ірану в усуненні недоліків у системі протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, зокрема через Секретаріат FATF.

УЗБЕКИСТАН

FATF вітає процес, розпочатий Узбекистаном для прийняття протягом визначеного періоду часу цілої низки заходів, спрямованих на протидію відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Однак, беручи до уваги той факт, що конкретні заходи, спрямовані на усунення виявлених недоліків, ще не були впроваджені, FATF підтверджує свою заяву від 16 жовтня 2008 року, закликаючи своїх країн-членів та усі юрисдикції посилити запобіжні заходи для захисту своїх фінансових секторів від ризиків та загроз, що надходять з Узбекистану.

ТУРКМЕНІСТАН

Незважаючи на тривалий діалог з FATF та іншими міжнародними установами, Туркменістан не досягнув прогресу у впровадженні законодавства по боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Фінансові установи повинні бути поінформовані про те, що недоліки в режимі боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Туркменістану становлять суттєві загрози для міжнародної фінансової системи, а тому повинні вживати необхідних заходів для усунення цих ризиків. FATF закликає Туркменістан негайно запровадити всебічний режим боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, який відповідатиме усім міжнародним стандартам.  Туркменістан закликається до продовження тісного співробітництва з ЄАГ та МВФ для досягнення вищезазначених завдань.

ПАКИСТАН

FATF підтверджує свою заяву від 28 лютого 2008 року щодо ризиків та загроз, пов’язаних з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, які породжує Пакистан. FATF вітає той процес, що на разі відбувається у Пакистані для удосконалення режиму по боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. FATF заохочує Пакистан підтримувати тісне співробітництво зі Світовим банком та Азіатсько-Тихоокеанською групою по боротьбі з відмиванням коштів щодо процедури взаємної оцінки.

Сан Томе та Прінсіпі

FATF вітає останні кроки Сан Томе та Прінсіпі, спрямовані на усунення недоліків, виявлених у системі боротьби з відмиванням коштів, зокрема, шляхом прийняття Закону «Про боротьбу з відмиванням коштів» у листопаді 2008 року. FATF закликає Сан Томе та Прінсіпі усунути решту недоліків, зокрема ті, що стосуються фінансування тероризму.