Щодо санкцій США стосовно Корейської Народно-Демократичної Республіки
23 лютого 2018 року США запроваджено пакет санкцій проти КНДР з метою подальшої ізоляції режиму цієї країни та просування кампанії максимального тиску на нього.
Північна Корея є першочерговим пріоритетом у сфері національної безпеки США.
Вашингтон суттєво підвищуватиме дипломатичний та економічний тиск на режим Північної Кореї, зокрема шляхом запровадження санкцій, з тим, щоб продемонструвати, що єдино можливий для Північної Кореї шлях до безпечного та економічно успішного майбутнього полягає у її відмові від власних програм зі створення зброї масового ураження.
Запроваджені у лютому ц.р. санкції відповідають Закону США про політику і розширення санкцій стосовно Північної Кореї (North Korea Sanctions Police and Enhancement Act), включаючи поправки, внесені Законом США про боротьбу із супротивниками США шляхом застосування санкційного законодавства (Countering America’s Adversaries Through Sanctions Act – CAATSA), який встановлює широкі критерії для застосування санкцій, у тому числі щодо певних видів торгівельної діяльності та надання послуг, пов’язаних з морськими перевезеннями і суднами.
Згадані санкції США прийняті у відповідності до Виконавчих Указів Президента США 13722 «Блокування власності Уряду Північної Кореї і Трудової Партії Кореї та заборона певних трансакцій стосовно Північної Кореї» та 13810 «Запровадження додаткових санкцій стосовно Північної Кореї».
Зокрема, згідно з Виконавчим Указом 13722 Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) застосував санкції стосовно однієї фізичної особи та двох компаній. Відповідно до Виконавчого Указу 13810 санкції OFAC були застосовані відносно ще 16-ти північно-корейських компаній та належним їм 19-ти морських суден, а також стосовно 9-ти юридичних осіб і 9-ти морських суден інших іноземних держав (Китай – 7, Панама і Сінгапур – по 1).
Згідно роз’яснень США, відтепер заморожуються усі рахунки фізичних і юридичних осіб, що знаходяться у США або належать чи контролюються громадянами США. Для громадян США встановлюється також загальна заборона на участь у трансакціях з особами, стосовно яких діють санкції. Будь-яка особа, що знаходиться під юрисдикцією інших країн (у т.ч. України) і надаватиме матеріальну підтримку цим або іншим фізичним і юридичним особам, стосовно яких діють санкції США, сама може потрапити під дію санкцій США.
США закликає усі держави, у т.ч. Україну, до повного виконання резолюцій Ради Безпеки ООН стосовно КНДР, та особливо переглянути міжнародну торгівлю і морські перевезення для того, щоб переконатися, що незаконні дії не вчиняються компаніями під юрисдикціями цих держав.
Слід зазначити, що пунктом 11 резолюції Ради Безпеки ООН 2375 (2017) (http://www.un.org/ru/sc/documents/resolutions/) заборонено надавати сприяння або брати участь у передачі на судна або із суден під прапором КНДР з інших суден або на інші судна будь-яких товарів або предметів, які постачаються, продаються або передаються в КНДР або з КНДР.
Вашингтон не вагатиметься щодо накладення санкцій на фізичних і юридичних осіб з третіх держав за підтримку КНДР. Водночас, США будуть вдячні державам–партнерам за дії, які вживатимуться ними з метою посилення тиску на Північну Корею.
Держфінмоніторинг доводить до відома суб’єктів первинного фінансового моніторингу, органів державної та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інших фізичних і юридичних осіб, у тому числі неприбуткових організацій, вищезазначену інформацію з метою мінімізації ризику потрапляння під дію вищезазначених санкцій США, а також забезпечення неухильного дотримання резолюцій Ради Безпеки ООН щодо КНДР.