2016-09-07 14:55:15

Стосовно кого заповнюється анкета?

  Відповідно до пункту 2 частини другої статті 6 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»(далі – Закон), спеціально визначені суб’єкти первинного фінансового моніторингу зобов’язані здійснювати ідентифікацію, верифікацію клієнта (представника клієнта), вивчення клієнта та уточнення інформації про клієнта у випадках, встановлених законом.

 
Також, відповідно до пункту 26 розділу 3 частини третьої Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює Міністерство юстиції України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 735/27180 від 22.06.2015, при проведенні ідентифікації, верифікації та вивченні клієнта суб’єктами первинного фінансового моніторингу (далі- Суб’єкт) складає анкету. Анкета є внутрішнім документом Суб’єкта, який заповнюється і підписується відповідальним працівником суб’єкта первинного фінансового моніторингу, а у випадку здійснення діяльності одноособово-безпосередньо Суб’єктом.

 
Анкета формується за результатами здійснення ідентифікації, верифікації та вивчення клієнта до, під час та в процесі обслуговування клієнта. Анкета має містити всю необхідну інформацію для подання до Держфінмоніторингу в установлених законодавством випадках повідомлення про фінансову операцію.

 
Зокрема, державним регулятором - Міністерством юстиції України розроблено 5 анкет для нотаріусів щодо ідентифікації клієнтів, а саме фізичної особи-резидента, фізичної особи- нерезидента, фізичної особи-підприємця, юридичної особи- резидента, юридичної особи- нерезидента. В анкетах передбачений перелік відомостей про клієнтів для проведення ідентифікації, верифікації встановлений статтею 9 Закону та відомості про фінансову операцію із зазначенням реквізитів фінансової операції: назва, реєстр, номер, дата, розмір фінансової операції.

 
Таким чином, Міністерством юстиції України передбачено внесення в анкету клієнта всієї необхідної інформації для подання до Держфінмоніторингу, в установлених законодавством випадках, повідомлення про фінансову операцію.

  Враховуючи специфіку діяльності нотаріусів, в розробленій Міністерством юстиції України Анкеті яка розміщена на офіційному веб-сайті Мін’юсту в розділі «Фінансовий моніторинг юридичних послуг» передбачено заповнення інформації про клієнтів: продавця та покупця, які беруть участь у фінансовій операції (укладання правочину), який посвідчує нотаріус.