2021-09-16 11:51:00
Порядок отримання безоплатної правової допомоги
В Україні діє Закон України «Про безоплатну правову допомогу», який визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги.
Так, безоплатна правова допомога — правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.
Державна служба фінансового моніторингу України як суб’єкт надання безоплатної первинної правової допомоги в межах своєї компетенції надає такі види правових послуг:
1) надання правової інформації;
2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;
3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Для отримання безоплатної первинної правової допомоги в Держфінмоніторингу необхідно заповнити заяву та надіслати її на електронну адресу e-mail: office@fiu.gov.ua, або поштову адресу 04050, м. Київ, вул. Білоруська, 24.
Прийом осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги, проводиться постійно в установлені графіком особистого прийому громадян посадовими особами Держфінмоніторингу дні та години згідно із пунктом 3.2 розділу ІІІ Порядку надання безоплатної первинної правової допомоги у Державній службі фінансового моніторингу України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.02.2012 № 244, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.03.2012 за № 372/20685.
Графіки особистого прийому громадян керівництвом та посадовими особами Держфінмоніторингу затверджено наказом Держфінмоніторингу від 06.07.2017 № 98 та розміщено на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу www.fiu.gov.ua в розділі «Громадянам» підрозділі «Громадська приймальня» - «Графік прийому громадян».
Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України.
Такі особи, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає у здійсненні захисту в суді та здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру, тощо, можуть її отримати у будь-якому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги, звернувшись за адресами зазначеними на сайті legalaid.gov.ua.
Мешканці віддалених населених пунктів можуть отримати правову консультацію під час роботи мобільних та дистанційних пунктів. Детальніше про графік їх роботи можна дізнатися у найближчому місцевому центрі.
З метою отримання безоплатної вторинної правової допомоги можна зателефонувати до контакт-центру за безкоштовним номером 0 800 213 103.
Юридична консультація надається онлайн також через форму зворотного зв’язку на сайті: legalaid.gov.ua.