2022-10-21 20:29:00

Держфінмоніторинг взяв участь у Пленарному засіданні FATF. Оприлюднена чергова Заява FATF щодо подальшого обмеження прав членства РФ

У період з 18 по 21 жовтня п.р. Держфінмоніторинг взяв участь у черговому Пленарному засіданні та засіданнях відповідних робочих груп FATF, які відбувались у м. Париж, Французька Республіка.

В ході Пленарного засідання було розглянуто ряд питань, що стосуються глобальних заходів, які вживаються FATF та його членами у сфері протидії відмиванню коштів, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, а саме:

-         звіти роботи Робочих груп (ICRG, GNCG, RTMG);

-         статусу членства РФ у FATF та її санкціонування з боку FATF;

-         пріоритети Президента FATF на період 2022-2024 роки та ін.

За наслідками розгляду питання щодо членства РФ, FATF прийнято відповідну Заяву, що розміщена на офіційному веб-сайті FATF.

Згідно із заявою, FATF вкотре висловила глибоке співчуття з приводу безпідставних втрат людей, страждань і руйнувань, спричинених триваючим російським вторгненням в Україну.

Дії РФ продовжують порушувати основні принципи FATF, які спрямовані на сприяння безпеці, захищеності та цілісності фінансової системи. У результаті дій РФ, які тривають, FATF вирішила накласти додаткові обмеження на повноваження країни, які залишилися, в тому числі заборонивши РФ брати участь у поточних і майбутніх проектах FATF. Росії також заборонено брати участь у засіданнях регіональних органів за типом FATF (FSRB), у статусі члена FATF. Ці заходи розширюють заходи, вжиті FATF у червні, які, серед інших обмежень, позбавили РФ всіх її керівних функцій. FATF продовжуватиме стежити за ситуацією та розглядатиме на кожному зі своїх пленарних засідань наявність підстав для скасування або зміни цих обмежень.

Після заяв, опублікованих у березні, квітні та червні 2022 р., FATF повторює, що всі юрисдикції повинні бути пильними щодо можливих ризиків від обходу заходів, застосованих до РФ з метою захисту міжнародної фінансової системи.

По завершенню Пленарного засідання FATF Голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський зазначив:

«Рішення FATF демонструє консолідовану позицію цивілізованого світу щодо перманентного тиску на РФ, який тільки посилюватиметься. Дії країни-агресора мають суттєвий негативний вплив на цілісність міжнародної фінансової системи та порушують глобальну фінансову безпеку. Ми детально обговорили це із делегаціями країн-членів FATF. Партнери запевнили нас у подальшій підтримці України та фокусування зусиль на шляху пошуку консенсусу для просування наступних рішень».

Держфінмоніторинг продовжує вживати заходи з метою подальшої ізоляції РФ у сфері фінансового моніторингу та її санкціонування.